Společnost Capgemini vydala v pořadí již 28. zprávu World Wealth Report 2024

Společnost Capgemini vydala v pořadí již 28. zprávu o světovém bohatství tzv. "World Wealth Report 2024" ve které se v rámci svého průzkumu zabývá celou řadou otázek související se správou bohatství vysoce majetných osob (HNWI)

Aktuální zpráva World Wealth Report 2024 odráží názory 3 119 jednotlivců a rodin s vysokou hodnotou čistého jmění (HNWI) včetně více než 1 300 osob s ultra vysokou hodnotou čistého jmění (UHNWI). Zajímavostí průzkumu je i jeho objektivita, protože nečerpá informace pouze z jednoho profesního zdroje, ale od 75 vedoucích expertů a 750 manažerů firem, které se zabývají správou majetku, jako jsou Wealth manažeři, banky a Family Offices - rodinné kanceláře.
 
Z průzkumu je patrné, že společnosti, které se zabývají pouze správou investičního majetku v lukrativním segmentu ultra movitých jednotlivců a rodin, usilují více než kdy jindy o jejich zájem u udržení. Family Offices - rodinné kanceláře jsou však mnohem lépe připraveny pokrýt širokou škálu finančních i nefinančních potřeb těchto HNWI osob a plnit roli koordinátora při vícegeneračním plánování. Hospodářská soutěž o tom, kdo bude nejlepším poskytovatelem služeb a jednotným kontaktním místem pro majetné osoby a rodiny je v plném proudu i v ČR.
 
Ve zprávě se mimo jiné dozvíte:
  • Navigace při obnově majetku HNWI v nejistých časech
  • Přesun mentality HNWI od cíle zachování majetku k jeho růstu
  • Analýza zájmu HNWI o jednotlivé třídy alternativních aktiv
  • Postoj HNWI k otázkám ESG investic
  • Vliv AI na správu majetku HNWI osob

Zůstaňme ve spojení

Chcete dostávat pravidelnou dávku hodnotných informací z našeho centra znalostí?
Zanechte nám svůj email a budeme vás jednou kvartálně inspirovat.

Tento web je chráněn technologií reCAPTCHA. Ochrana soukromísmluvní podmínky.